Jdi na obsah Jdi na menu

KANCELÁŘSKÉ WELLNESS aneb jak si zachránit své tělo

13. 8. 2015

 KANCELÁŘSKÉ WELLNESS  - ANEB JAK VYZRÁT NAD ŽIDLÍ A ZACHRÁNIT SI TĚLO

 

evolution-white1.jpg

Žijeme v době sedavé, ale naše tělo není určeno pro statickou zátěž. Je stvořeno pro pohyb. Měl by být plynulý, ladný, vše v těle by mělo fungovat volně a hlavně bezbolestně. Realita je ovšem jiná. Sedíme v práci, u jídla, cestou do práce, z práce, u televize, s přáteli v restauraci, bereme si práci domů – u ní taky asi sedíme. Kolik kroků tedy za den vlastně uděláme???

Díky dlouhému sezení naše tělo už nezvládá boj s gravitací a tak se začíná bortit jako domeček z karet. Některé části těla začínají tuhnout, stávají se čím dál méně pohyblivé - kyčelní klouby, hrudník, ramenní kloub. Tuto nepohyblivost pak musíme dohnat v jiných segmentech – krční páteři či bedrech. Navíc jsou utlačovány orgány v břišní dutině, přestáváme dýchat, protože bránice nemá prostor pro pohyb a naše tělo pak nemůže být okysličeno. Naše tělo se začíná pohybovat trošku nekoordinovaně a vytváří si své pohybové vzorce. Později začne uhýbat i bolestem a průser je tady. Pokud není ještě moc velký – rozhodneme se s tím zatočit a vrhneme se nějakou sportovní aktivitu – zajdeme do fitness, začneme běhat, hrát tenis, golf, jezdit na kole – ale tady taky sedíme.  Ale jak asi bude tuto sportovní aktivitu vykonávat naše tělo? Pokud již máte vytvořeny svalové dysbalance, budou se jen zhoršovat.  Přetěžované segmenty budou přetěžovány opět. Následuje další bolest a teď už jsme nuceni vyhledat odborníka – nejčastěji fyzioterapeuta. Ten vyřeší aktuální problém, možná nám napíše pár rehabilitací a to je vše. Vrhneme se opět na nějakou sportovní aktivitu a brzy opět skončíme s bolestí a jsme v začarovaném kruhu.

Jaké je řešení?

17-podnos.jpg

Vyhledat pohybového specialistu, který nás naučí sedět, aktivovat centrum těla, chodit, naučí nás kompenzační cviky konkrétně na naše tělo. Naučí nás koordinovanému pohybu během dne. Pouze změnou svých stereotypů dosáhneme úspěchu a budeme si moci užívat života na plno a ne pouze přežívat. Je třeba se naučit aktivně stát, sedět, zvedat paži, chodit, otáčet se, dělat pohyb v segmentu, který je pro daný pohyb určen a ne v některém jiném. To je klíč k úspěchu!!! Pouze ten, kdo to pochopí a bude mít trpělivost na sobě pracovat, i když tělo se ze začátku bude bránit, bude moci přežít dobu sedavou a užívat si denního i sportovního života bez bolesti a umělých kloubů.

Nerozhodujte se dlouho – už dnes je pozdě. Zavolejte a domluvte si konzultaci či osobní trénink, přijďte na mou skupinovou lekci, nebo se můžeme vidět na semináři ŽIDLE – koordinovaný sed, úleva a eliminace pozdějších problémů v IQ Pohyb Akademii.

Těším se na všechny – stačí někdy tak málo…