Jdi na obsah Jdi na menu

KOLAGEN & FASCIE & BOLEST ZAD A KLOUBŮ

29. 9. 2018

 

 

 

Při mé 31leté cvičitelské praxi a 13leté praxi osobního trenéra se setkávám a řeším neustále problémy klientů s pohybovým aparátem. Jsou to bolesti páteře v oblasti krční, hrudní, bederní, problémy s kotníky, achylovou šlachou, kolen, kyčlí, ramen, loktů či karpálních tunelů. No je toho hodně co nás v dnešní době trápí. Tyto problémy mají nejen klienti, kteří celý den prosedí, ale i ti co po práci vyrazí na sport v domnění, že tělu tím udělají dobře. Částečně ano, ale díky stárnutí našeho těla a špatným pohybovým návykům se po čase ozve nejslabší článek v těle. Na vině je také dnešní uspěchaná doba, urychlené potraviny sbírané před dozráním kvůli přepravě už taky neobsahují to co kdysi, hodně stresu a zátěž na naši psychiku.

 

fascia8.pngfascia2.png

S mými klienty řešíme jejich pohybové stereotypy, uvolňujeme napětí v těle pomocí automasáží pěnovým válcem či ježky, protahujeme, pracujeme na pevném středu těla. Ale je třeba si uvědomit, že bez výživy to nepůjde. Tkáň, kterou je třeba zregenerovat se bez kvalitního kolagenu neobejde.

Kolagen je nejdůležitější bílkovina v lidském organismu. Je stavební složkou pojivových tkání, které zahrnují kosti, zuby, chrupavky, vazivo, fascie, oční rohovku, sliznice v ústech, žaludku, střev, cévní a nervový systém atd. Kolagen tvoří 10% celkové hmotnosti člověka a až 70% kůže. Je zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci všech těchto tkání. Od 25 roku se kolagen v našem těle přestane vytvářet sám a je ho třeba do těla dostat výživou. Již 2x jsme byla účastníci konference s Dr. Robertem Schleipem, který vede výzkum fascií na univerzitě v Ulmu. Tak mohu zodpovědně říci, že mám nejnovější informace to se týče této dříve podceňované tkáně, která je často v dnešní době příčinou bolesti našeho pohybového aparátu.

 

Na trhu je kolagenových přípravků spousta, ale který je ten pravý? Díky tomu, že také hodně sportuji a pohyb je i mou prací, jsem nejen já, ale i mí klienti vyzkoušeli spoustu kolagenových přípravků od různých firem, lékáren či zvěrolékařů. Před třemi lety jsem objevila firmu Ramissio / www.pilatesforhealth.ramissio.com / a vyzkoušela nejen já jejich kolagenový přípravek ROYAL. Musím se přiznat, že účinek byl vidět po první láhvi na mém obličeji. Tak „nacucaný“ dlouho nebyl. Díky mé suché pleti se musím hodně mazat a mám velkou spotřebu krému. Ale při pití ROAYL jsem najednou neměla takovou potřebu mazat. No a když pleť vypadá, jak vypadá, tak všechny mé tkáně dostaly stejnou výživu a hydrataci. Mým klientům, kteří to zkusili také výrazně ustoupily jejich problémy s pohybovým aparátem. Natékající kotník po tenise a volejbalu, bolest v rameni, koleni, artróza. Zlepšil se i cévní systém / u mne /, psychická pohoda a lepší zvládání stresu.

Proč působil tento kolagen jinak, než ostatní? Je to díky unikátnímu složení a tekuté hydrolizované nativní / živé / formě. Obsahuje rybí kolagen z kůže a šupin, který je strukturálně nejblíž lidskému kolagenu, než kolagen z prasat či krav. Díky podmínkám, ve kterých ryba žije / teplota a tlak vody / je tento kolagen resistentní vůči fyzickému a chemickému poškození. Je biologicky aktivní, což znamená, že i po odebrání z ryb si aminokyselinové řetězce zachovají svou původní živou strukturu a jsou zárukou vysoké vstřebatelnosti. Obsahuje také 15% glukosaminu a 15% chondroitinu sulphatu, které jsou známy pro svůj protizánětlivý účinek na klouby. Působí jako ochrana chrupavky a kloubní tekutiny proti degeneraci a otokům. Obsažen je také vitamín B3 a C, bez kterého se kolagen do tkání nezabuduje. Je rozumné jej kombinovat s dalším kolagenovým výrobkem stejné firmy GLAMOUR, který má větší koncentaci kolagenu a je doplněn kyslinou hyaluronovou a resveratrolem. Tyto látky jsou zodpovědné za hydrataci fasciové tkáně. 

Pokud se v těle, již nachází zánět je vhodné tento kolagen Royal zkombinovat z Detox náplastmi, které se dávají přes noc na chodidla, protože právě na něm se nachází spousta akupunkturních bodů, z nichž každý je propojený se specifickou funkcí našeho těla. Pokud má někdo problém s ramenem, kolenem, zády či karpálním tunelem, nalepí náplasti na tyto místa. Náplasti obsahují bambusový ocet, dřevný ocet z dubu, buku a rozdrcený turmalín, levandulový extrakt atd. Zbaví tělo toxinů, pročistí lymfatický systém. Pokud je tělo zaneseno hodně, je třeba lepit i 2 měsíce.

S mými klienty si ještě dopřáváme Imunity, což je přírodní antibiotikum ve formě betaglukanů z hlívy v 98% čistotě. Díky tomu vše působí synergicky a o to rychlejší je účinnost. Kombinace Royal a Imunity působí i jako přírodní antidepresivum. Nesmím zapomenout na nápoj dlouhověkosti GOJI, který se stáčí do 6 hodin po sklizni v provincii Ningxie, a tak si zachovává všechny výživné látky vitamíny a minerály pro naše zdraví včetně hořčíku, železa, betakarotenu. Místní lidé ví proč toto ovoce konzumují ve velkém a díky tomu zde najdete nejvíce 100letých lidí na světě. A my máme jistotu, že vše je přírodní a tělu vlastní než vitamíny chemické koupené od farmaceutických firem. Navíc toto GOJI čistí krev. Ženy to vše ještě kombinují s luxusním výrobkem pro svou pleť Glamour, který obsahuje ještě větší koncentraci kolagenu včetně kyseliny hyaluronové a revastolu. Něco tak výživného a účinného nejen pro náš obličej asi na trhu nenajdeme.

Mé doporučení - ráno štamprli GOJI, večer štamprli ROYAL a lžíci IMUNITY :-) Kolagen se totiž do našeho těla zabudovává večer v době spánku.

Tak toto jsou má doporučení vycházející z mé praxe. I Vy si sami můžete tyto výrobky zakoupit v e-shopu / www.pilatesforhealth.ramissio.com /. Zaregistrujete se jako zákazník a můžete nakupovat. Pokud budete potřebovat poradit co si vybrat či jak chytře nakoupit, neváhejte mne kontaktovat na M: mfallerova@seznam.cz či na messengeru Martina Fallerová.

Pokud jste pohybový specialista, osobní trenér, vlastníte pohybové studio, masér, kosmetička … a chtěli byste doporučit tento výrobek svým klientům, zaregistrujte se jako distributor a dejte vědět. Pošlu info i Vám.

ŽIJ - PRACUJ - SPORTUJ - BEZ BOLESTI ZAD A KLOUBŮ